Nenad Bjelica
Clive Brunskill/Getty Images

Kompletirano je drugo kolo HNL šampionata. Vodeći tandem Osijek i Rijeka zabeležio je nove pobede i ostali su usamljeni na čelu tabele.

U derbiju drugog kola odigranom na Poljudu splitski Hajduk u dobrom raspoloženju dočekao je Osijek. Dobra igra u Zagrebu protiv Lokomotive u prvom kolu i pobeda na evropskoj premijeri bili su dovoljni da kod Splićana pojača optimizam pred dolazak jednog od dva najveća favorita za titulu.

Video se polet domaćina u prvom poluvremenu, kada je propušteno nekoliko lepih prilika. Ipak, na odmor se otišlo bez golova. Konačno je Hajduk došao do gola, kada je prošle sezone najbolji igrač Marko Livaja zatresao mrežu u 63. minutu. Ispostavilo se da su od tada krenula kola nizbrdo za Bile, pošto je samo tri minuta kasnije slovenački internacionalac Jurčević doneo poravnanje.

Osijek je drugi gol postigao u 75. minutu, a strelac je bio Argentinac Mires. Međutim, posle asistencije VAR pogodak je poništen zbog ofsajda. Izgledalo je da će obe ekipe podeliti bodove, ali tako nije mislio Marin Pilj, koji je u 87. minutu zatresao mrežu domaćih i na kraju doneo tri boda. Sa ovom pobedom Osijek je na deobi prvog mesta sa Rijekom, sa svih šest bodova, dok je Hajduk ostao na jednom bodu na osmom mestu.

Posle dva kola Osijek je u prednosti nad Rijekom samo zbog jednog gola više postignutog. Ekipa Nenada Bjelice ima gol razliku 5:1, a Rijeka posle pobede nad Istrom 2:0 ima 4:0. Rijeka je uspela tek u poslednjih 15 minuta da slomi otpor žestokih Istana. Posle poništenog gola zbog VAR u 53. minutu, Rijeka je konačno povela golom Drmića u 78. minutu. Isti igrač samo četiri minuta kasnije duplirao je prednost. Mogla je Rijeka i do ubedljivije pobede i prvog mesta, ali je u šestom minutu nadoknade Pavičić promašio penal.