Preokret Riječana na Poljudu

Rijeka
REUTERS/Vincent West

Rijeka je posle preokreta slavila na Poljudu, protiv Hajduka, u 14. kolu Hrvatske nogometne lige. Splićani su poveli u devetom minutu pogotkom Mije Caktaša iz penala, a gosti preokrenuli golovima Stjepana Lončara u 40. i Luke Menala u 69. minutu.

Derbi u Splitu odigran je u gotovo nemogućim uslovima, na kišom natopljenom terenu i po velikoj buri. Ekipa Simona Rožmana preskočila je Hajduk na tabeli, sa dva boda više i dve utakmice manje, smestila se na četvrtom mestu.

Dinamo, kojem narednog vikenda sledi gostovanje na riječkoj Rujevici, sa lakoćom je pregazio Slaven Belupo u Koprivnici (5:1). Sa dva gola, Gavranović je već u 5. i 15. minutu rešio dileme, da bi ubedljiv trijumf Zagrepčana overili Petković, takođe dvostruki strelac, i Ivanušec. Počasni pogodak za Slaven delo je Knola.

Osijek je prvi sa 30 bodova, jednim više od drugoplasiranog Dinama.