Rijeka i Dinamo u polufinalu kupa

Ex-Yu lige 3. mar 202119:11 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Prvi polufinalisti Kupa Hrvatske su Rijeka i Dinamo. Riječani su kao gosti pobedili u derbiju runde Osijek 2:1, dok je Dinamo na Maksimiru bio bolji od Slavena 2:0.

Posle serije od pet utakmica bez pobede i samo dva osvojena boda i smene trenera Rijeka je u četvrtfinalu kupa savladala kandidata za titulu Osijek i to kao gost 2:1. Poveli su Riječani već u sedmom minutu a strelac je bio Murić. Ipak, Osijek je brzo uzvratio preko Škorića u 14. minutu.

Malo je falilo da Osijek preokrene rezultat, ali argentinski internacionalac Ramon Mirez nije iskoristio penal. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, a za razliku od Osijeka Rijeka je iskoristila penal. Ponovo je Murić bio strelac u 71. minutu što je bilo dovoljno za pobedu i plasman u polufinale.

U polufinale se plasirao i Dinamo koji je u Zagrebu savladao Slaven 2:0 golovima Petkovića sa penala u 70. i Ademija u 78. minutu. U preostala dva četvrtfinala sastaju se Oriolik – Istra i Gorica – Hajduk.