Ex-Yu lige 5. feb 202218:58 > 19:01 0 komentara
Roberto Murić
AP Photo/Darko Bandic/via Guliver

Fudbaleri Rijeke i Hajduka upisali su trijumfe u 22. kolu Hrvatske nogometne lige i nastavili borbu za titulu sa zagrebačkim Dinamom.

Rijeka je na svom terenu savladala Lokomotivu rezultatom 3:2. Murić u 25. i 39. i Vučkić u 60. minutu pogađali su mrežu Zagrepčana. Strelci za Lokose bili su Dabro u 58. i Kulenović u 79. minutu.

Riječani na drugom mestu tabele imaju 43 boda, poput lidera Dinama, ali i dve utakmice više. Lokomotiva je šesta sa 27.

Odmah iza Rijeke nalazi se Hajduk, koji je sa ubedljivih 4:0 savladao Goricu na gostovanju.

Fero je doveo Bile do prednosti u trećem minutu, zatim je Livaja iz penala u 39. povisio, da bi Mlakar u 57. otklonio sve dileme. Konačan rezultat postavio je Livaja novim pogotkom u 82. minutu.

Splićani su treći na tabeli sa 41 bodom, dva manje od Rijeke i vodećeg Dinama. U odnosu na Riječane imaju meč manje, a od Dinama jedan više.