Slaven protutnjao Osijekom, Hajduk silan u Šibeniku

Marko Livaja
Guliver image

Pobedom u Osijeku (2:1), ekipa Slavena napravila je veliko iznenađenje u 21. kolu Prve lige Hrvatske. Hajduk je bio siguran u Šibeniku (3:1).

Gosti iz Koprivnice napravili su mali dar-mar na Gradskom vrtu. Golovima Zvonareka (49) i Božića obezbedili su tri boda. Na suprotnoj strani, Mijo Caktaš je uzvratio sredinom drugog poluvremena za konačnih 1:2.

Splićani su do pobede u Šibeniku stigli zahvaljujući golovima sa bele tačke. Oba puta, u 15. i 45. minutu, precizan je bio Marko Livaja. Imali su Šibenčani snage da prate komšije, ali samo do pred kraj prvog poluvremena. Pogotkom, Curića, u 25. minutu, obezbedili su izjednačenje. U nastavku, međutim, nisu imali snage – Korivinović je sredinom drugog poluvremena zaključio meč na 1:3.

Osijek, u grupi prve tri ekipe, ima 40 bodova, na trećem mestu. Hajduk je četvrti sa 38, Šibenik sedmi sa 22, koliko ima i osmi Slaven.