Spektakl u finalu Kupa Hrvatske, Dinamu dupla kruna!

Ex-Yu lige 19. maj 202121:53 > 21:54 0 komentara
Dinamo Zagreb
AP Photo/Darko Bandic

Dinamo Zagreb je u finalu Kupa Hrvatske savladao Istru sa čak 6:3 i tako završio sezonu sa duplom krunom.

Za Zagrepčane ovo je ukupno 16. pehar kupa u istoriji.

Dinamo je poveo  već u 5. minutu kada je za 1:0 pogodio Oršić nakon asistencije Ademija. Kapiten Plavih je u 9. minutu i sam zatresao mrežu za 2:0.

U 33. minutu već je bilo 3:0. Komplikovala je odbrana Istre i izgubila loptu, Dinamo razvija brzu kontru koju golom završava Majer.

Istra je u samo dva minuta nastavka vratila nadu i to golovima Hare u 53. i 54. minutu. Ipak, samo pet minuta kasnije već je bilo 4:2 za Plave kada je nakon stative Ivanušeca vlastitu mrežu zatresao Šutalo.

U 62. minutu Zagorac je srušio Ivančića, pa su Puljani dobili penal iz kojeg je na 4:3 smanjio Gržan.

Pitanje pobednika rešeno je u 75. minutu kada je drugi put mrežu Istre zatresao Oršić. U 84. minutu videli smo i deveti gol na utakmici, a šesti Dinama, ovog puta strelac je bio Gavranović.