Veliki preokret Zagrepčana

FK Dinamo Zagreb
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Subotnji program 17. kola Hrvatske nogometne lige obeležile su dve sjajne utakmice – Dinamo je posle velikog preokreta u gostima pobedio Goricu (4:3), a Varaždin na domaćem terenu slavio iznenađujući trijumf protiv Rijeke (2:1).

Mnogo uzbuđenja viđeno je u Velikoj Gorici. Vodio je domaći tim, Dinamo preokrenuo, Gorica ponovo vratila prednost… Na kraju, novi preokret i veliki trijumf gostiju, dva pogotka za četiri minuta – za neviđeno slavlje i prodor na vrh tabele.

Gorica je povela u 12. minutu, na asistenciju Špikića, usamljeni Dijea smestio je loptu u mrežu. Dinamo se potom oslobodio pritiska i na isteku prvih pola sata igre izjednačio. Na mestu se našao Ivanušec i matirao Banića. Svega šest minuta kasnije, gosti su preokrenuli. Akciju Ademija i Gavranovića pratio je Oršić i iz okreta pogodio za 1:2. U 42. minutu, bukvalno već u sledećem napadu, Gorica je izjednačila – Lovrić je iskoristio sjajnu akciju saigrača i zaokružio neverovatno prvo poluvreme u derbiju 17. kola.

Na isteku 60. minuta Špikić je ponovo bio priseban, posle dve asistencije, sjajnu partiju zaokružio je pogotkom sa 17 metara – Gorica je imala velikih 3:2. Napadi Dinama urodili su plodom u finišu, Petković je u 90. pogodio sa 11 metara i najavio buru u Novoj Gorici. „Modri“ su imali snage i u poslednjem, petom, minutu sudijske nadoknade vremena stigli do 4:3. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Teofil.

U prvoj utakmici dana, zahvaljujući partiji u prvom poluvremenu, Varaždin je pobedio Rijeku. Domaći tim nagovestio je trijumf pre odmora, Urata i Obregon obezbedili su kapitalnu prednost. Neprepoznatljivi Riječani imali su snage samo za počasan gol, posle odmora, pogodio je Kulenović. Gostujućem timu, posle dugotrajne VAR provere od čak četiri minuta, poništen je pogodak zbog milimetarskog ofsajda, početkom nastavka.

Dinamo je izbio na lidersko mesto, sa 36 bodova, koliko uz utakmicu više ima Osijek. Trećeplasirana Gorica sakupila je 30, četvrtoplasirana Rijeka 23, a sedmi Varaždin 15.