Izrael: Pešić u 90+5. minutu rešio derbi prvenstva

Fudbal 27. jan 202122:05 > 22:15 0 komentara
Aleksandar Pešič
Printscreen

Tri meča izraelskog prvenstva igrala su se u sredu, a u derbiju prvenstva Makabi je u Tel Avivu pobedio imenjaka iz Haife rezultatom 2:1. Strelac odlučujućeg pogotka u petom minutu sudijske nadoknade bio je nekadašnji napadač Crvene zvezde Aleksandar Pešić.

Poveli su gosti autogolom Pivena u 18. minutu, ali je samo tri minuta kasnije Tal Ben Haim izjednačio. Preokret i veliko slavlje domaćima doneo je Aleksandar Pešić iz penala u 90+5. minutu, a to je peti gol u sezoni bivšeg ofanzivca Tuluza, Atalante, Crvene zvezde, Al Itihada i Seula.

Posle ove pobede ekipa iz Tel Aviva smanjila je zaostatak za liderom tabele iz Haife na pet poena, a u narednom kolu MTA gostuje Hapoel Ber Ševi, dok će Makabi Haifa dočekati Hapoel Kfar Sabu.

U ostalim mečevima dana Netanja je kao gost bila bolja od Hapoel Kfar Sabe (Zlatan Šehović igrao 90 minuta za pobednika), a Ašdod je bio ubedljiv kod kuće protiv Bnei Jehude i slavio sa 4:0. Nekadašnji defanzivac Voždovca Nenad Cvetković odigrao je čitav meč za pobednika.

Mečeve izraelskog šampionata pratite na kanalima Sport kluba.