Javor slavio u Milanovcu, Zlatibor u 87. do boda sa Inđijom

Fudbal 8. apr. 202118:45 > 18:49
Žarko Lazetić
FK Metalac

U četvrtak su odigrane poslednje dve utakmice 30. kola Superlige, prethodno odložene zbog snega. Javor je kao gost iznenadio Metalac i slavio u Gornjem Milanovcu sa 2:1, dok su u Užicu ekipe Zlatibora i Inđije igrali nerešeno 2:2.

164. Večiti derbi

Javor je osvojio vredne bodove u borbi za opstanak. Poveo je protiv Metalaca golovima Lukovića u 13. i Pavišića u 20, a strelac utešnog gola za Milanovčane bio je Jokić u 51. minutu iz penala. Prethodno je u poslednjim trenucima prvog poluvremena isključen igrač gostiju Tričković.

Ivanjičani su tek drugi klub ove sezone, posle vodeće Crvene zvezde, koji je uspeo da pobedi Metalaca na njegovom terenu. Javor je ovom pobedom prišao na bod zaostatka za Milanovčanima. Ekipa Žarka Lazetića je 11. sa 38, dok su Ivanjičani 12. sa 37 bodova.

Uzbudljivo je bilo i u Užicu gde su fudbaleri Zlatibora tek u finišu meča izbegli poraz protiv Inđije iako su poveli pogotkom Janjića u 35. minutu. Preokret je doneo Bastajić golovima u rasponu od samo dva minuta (38, 40 penal), da bi konačan rezultat postavio Vukić u 87. minutu.

Oba tima se nalaze u zoni ispadanja. Inđija je 17. sa 30, a Zlatibor 18. sa 22 boda.