Kapiten Vranješ dao gol bivšem klubu za remi u derbiju BiH

Fudbal 4. okt. 202121:08 > 21:13
FK Borac Banjaluka Stojan Vranješ
Foto FK Borac Banjaluka

Fudbaleri Borca i Željezničara odigrali su nerešeno 1:1 u derbi meču 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je nedavno na Gradskom stadionu u Banjaluci savladao ekipu Sarajeva sa 1:0, ali nije uspeo da pred svojim navijačima savlada i drugog velikana iz glavnog grada BiH.

Gosti sa Grbavice poveli su u 33. minutu kad je Petar Bojo matirao odbranu Borca posle odlične akcije i prodora Subašića. Golman Bojan Pavlović je odbranio njegov udarac, ali je Bojo odbijenu loptu poslao u mrežu.

Banjalučani su izjednačili u poslednjem minutu prvog poluvremena preko kapitena Stojana Vranješa. Namestio je levicu i savladao golmana Bendera. To je 34-godišnjem bivšem fudbaleru Želje bio već osmi pogodak ove sezone u Premijer ligi BiH.

Vranješ je mogao da postigne još jedan pogodak, ali je u 55. minutu pogodio prečku.

Treneri Nemanja Miljanović (Borac) i Tomislav Ivković (Željezničar) izveli su sledeće sastave:

Borac: Pavlović – Ćorić, Jovanović, Molls, Subić – Vojnović, Begić – Zakarić, Vranješ, Kulašin – Moraitis. Još su igrali: Vušurović, Lukić, Meleg, Dujaković.

Željezničar: Bender – Mujezinović, Drina, Kosorić, Malić – Mekić, Crnčević – Subašić, Bojo, Gasal – Zdunić. Još su igrali: Bekrić, Hrelja, Zec, Vištica, Hajdarević.

Prvi duel ovih timova na otvaranju prvenstva, igran na Grbavici, takođe je završen bez pobednika 1:1.

Posle ovog meča Borac je peti na tabeli sa 17 bodova (ima meč manje odigran), Željezničar šesti sa dva boda manje. U vođstvu je Zrinjski sa 27 bodova, prati ga Tuzla Siti sa 26.