Kavani, pa Pogba – Junajtedov preokret za čelo tabele

Fudbal 20. jan 202123:13 > 23:38 9 komentara
Pol Pogba
Peter Cziborra - Pool/Getty Images

Fubaleri Mančester Junajteda slavili su kao gosti u meču 18. kola Premijer lige protiv Fulama rezultatom 2:1 (1:1) i na taj način došli do 40 bodova, dovoljnih za prvo mesto tabele Premijeršipa. Strelci za pobednika bili su Edinson Kavani i Pol Pogba, dok je Ademola Lukman postigao gol za londonski tim.

Poveo je Fulam već u petom minutu kada je Ademola Lukman iskoristio odličan pas Andre-Franka Zamba Angise i doneo vođstvo domaćima.

Ipak, gosti u 21. minutu stižu do izjednačenja preko Edinsona Kavanija koji natrčava na odbijenu loptu. Udrugom poluvremenu Junajted dolazi i do vođstva, a Pol Pogba fantastičnim golom sa više od 20 metara donosi prednost gostima.

Do kraja meča mogao je Fulam i da izjednači golom Aleksandra Mitrovića, ali je njegov udarac glavom, pošto je zakačio odbrambenog igrača, umalo otišao pored gola. Napadač srpske reprezentacije u igru je ušao u 83. minutu, a sa druge strane Nemanja Matić je istrčao na teren tek u petom minutu sudijske nadoknade.

Posle pobede na „Krejven Kotidžu“ ekipa Olea Gunara Solšera ima 40 bodova – dva više od prvog pratioca i gradskog rivala Sitija, koji ima i odigrani meč manje. U sledećem kolu „Crveni Đavoli“ dočekuju „fenjeraša“ Šefild Junajted u sledeću sredu.

Fulam je posle ovog poraza u zoni ispadanja, na 18. poziciji na tabeli sa 12 bodova – četiri manje od Barnlija, prvog tima „iznad crte“. Sledeći protivnik biće im Brajton naredne srede.

Mečeve Premijer lige pratite u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.