Klop: Nema lakog objašnjenja za naše promašaje

Fudbal 17. jan. 202121:009 komentara
Jurgen Klopp
Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Liverpula remizirali su bez golova na Enfildu u derbiju kola u Premijer ligi, a posle meča menadžer „Redsa“ Jirgen Klop posebno se dotakao neefikasnosti svoje ekipe u prethodnom periodu.

Liverpul je više napadao u prvom poluvremenu, ali je na kraju meča Junajted imao više razloga da žali jer je propustio daleko izglednije prilike.

Da smo pobedili 1:0, bilo bi savršeno okej. Ne možete Mančester Junajtedu stopirati sve šanse tokom 90 minuta. Oni su u veoma dobrom momentu, a mi imamo problema. Imajući to u vidu, moji momci su odradili dobar meč. U prvom poluvremenu je naš kontrapresing bio dobar, dobro smo i dodavali, ali nismo dali gol, što je najbitnija stvar u fudbalu. U nastavku je bilo malo otvorenije, a oni su imali dve velike šanse – Alison je sjajno odbranio“, izjavio je 53-godišnji Jirgen Klop.

Nema lakog objašnjenja za naš nedostatak golova u proteklom periodu. Uvek ćete promašiti neke šanse, ali morate da nastavite i da ignorišete priču o tome. Svi žele da vide golove, ali oni ne mogu da se postižu na silu. To je fudbal i i takvi trenuci se događaju. Npr. protiv Kristal Palasa je sve što smo šutnuli završilo u mreži, ali kada to nije slučaj može da bude malo iritantno. Mislim da je utakmica generalno bila dobra i video sam više dobrih individualnih nastupa. Nije rezultat koji smo želeli, ali moramo dalje“, dodao je nemački stručnjak.

Liverpul je protiv Junajteda zabeležio četvrtu utakmicu zaredom u PL bez pobede (u prethodne tri imao je remije sa WBA i Njukaslom, uz poraz od Sautemptona) – „Redsi“ su trenutno treći sa 34 boda. U narednoj rundi dočekuju Barnli.