Konačno tri boda Hofenhajma, Gaćinović rezervista

Alex Grimm, Bongarts

U ponedeljak je na programu bio poslednji meč desetog kola nemačke Bundeslige, a ekipa Hofenhajma slavila je na domaćem terenu rezultatom 3:1 (1:1) protiv Augzburga i došla do prvog trijumfa u nemačkom prvenstvu još od kraja septembra i pobede nad šampionom Evrope – minhenskim Bajernom.

Poveo je Hofenhajm u 17. minutu preko Griliča, kojem je asistirao Baumgartner, ali je do 31. minuta gostujući tim izjednačio preko Kalidžurija.

Grilič je drugim golom doneo novu prednost Hofenhajmu u 46. minutu, a Bebu je u 50. povisio na 3:1 četiri minuta posle toga – asistent je ovog puta bio Andrej Kramarić, a to je bio i konačan rezultat meča.

Čitav meč u pobedničkom taboru odigrao je hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je zabeležio i asistenciju, dok je srpski reprezentativac Mijat Gaćinović sa klupe ušao u igru u 87. minutu.

Hofenhajm u narednom kolu igra protiv Bajera u Leverkuzenu u nedelju, a pre toga će u okviru poslednjeg kola grupne faze Lige Evrope dočekati belgijski Gent. Hofenhajm je, zajedno sa srpskim prvakom Crvenom zvezdom, već ranije obezbedio plasman u nokaut fazu LE.

Augzburg je takođe na 12 osvojenih poena, a njima će naredni rival biti ekipa Šalkea, koju će dočekati u nedelju.