Kopenhagen se vraća, slavio i Noršelend

Danska 29. nov. 202021:00
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Tri meča desetog kola danske Superlige igrala su se u nedelju, a do pobeda su došle ekipe Horsensa, Kopenhagena i Noršelenda.

Horsens je na domaćem terenu slavio sa 3:1 protiv Vejlea, a do vođstva su domaći došli već u sedmom minutu, kada je Prip iskoristio jedanaesterac. Do poluvremena već je bilo 2:0 jer je u 41. minutu Finbogason pogodio na asistenciju Pola.

Upravo je Pol bio strelac trećeg pogotka – u 50. minutu bio je precizan iz penala, a do kraja meča Vejle je u 90+2. minutu uspeo samo da postavi konačnih 3:1 preko Fagira.

Bila je to prva pobeda u sezoni za Horsens, koji posle deset kola ima tek šest bodova i nalazi se na pretposlednjem mestu tabele ispred Lingbija. Vejle ima 14 bodova, ali u poslednja četiri meča ima tri poraza i remi.

Rezultatom 3:1 slavio je i Kopenhagen, koji je pobedio favorizovani Senderjiske u gostima. Vodili su gosti iz prestonice do 34. minuta već sa 2:0 golovima Daramija i Zeke, a Bah je u 73. minutu uspeo da prepolovi prednost Kopenhagena. Ipak, Falk je posle pasa Ovijeda u 81. minutu postavio konačnih 3:1.

Senderjiske je drugi na tabeli iza Mitjilenda sa 18 bodova, a ovo im je bio drugi poraz u sezoni. Kopenhagen je prekinuo niz od dva neuspeha i sada ima 13 bodova, a nalazi se na devetom mestu. U sledećem kolu dočekuju Horsens.

Noršelend je na domaćem terenu slavio sa 3:1 protiv Orhusa i tom pobedom izbio na četvrto mesto sa 16 bodova, a bila je ovo njihova šesta utakmica zaredom u prvenstvu bez poraza.

Vodili su domaći u trećem minutu sa 2:0 golovima Atange i Sulemane, a u desetom je Mortensen smanjio na 2:1. Konačnih 3:1 za Noršelend postavio je Atanga u 58. minutu drugim golom, a Sulemana je do kraja meča dobio i drugi žuti karton, ali gosti nisu imali snage da od tog 77. minuta iskoriste prednost igrača više.

Poslednji put Noršelen je u domaćem šampionatu izgubio četvrtog oktobra, kada ga je savladala ekipa Kopenhagena. Orhus je posle drugog poraza u nizu na šestom mestu tabele.