Kup Holandije: Ajaks izbacio AZ, Fejenord se „provukao“

Fudbal 21. jan. 20210:19 > 0:37
Marco Luzzani/Getty Images

Tri meča osmine finala Kupa Holandije igrala su se u sredu, a plasman među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju obezbedile su ekipe Ajaksa, Fejenorda i Herenvena.

Ajaks je kao gost u Alkmaru pobedio AZ sa 1:0, a jedini pogodak delo je Marokanca Zakarije Labjada u 34. minutu.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić u igru je ušao u 79. minutu.

Fejenord je u Roterdamu slavio sa 3:2 protiv Heraklesa, a ekipa iz Almela povela je u 33. minutu preko Burgzorga, ali je Sinistera u 45+2. minutu doneo izjednačenje „Roterdamersima“.

Rezervista Linsen je doneo preokret za Fejenord u 53. minutu, a Gertruida je povisio na 3:1 u 84. minutu. Konačnih 3:2 na „De Kujpu“ postavio je Soke u 90+2. minutu susreta.

Herenven je kao gost slavio sa 2:1 protiv Emena posle preokreta – domaćin je vodio na poluvremenu posle gola Penje u 44. minutu. U nastavku su Nigren i Verman preokrenuli, a pobednički Vermanov gol doašo je sa penala u 90+2. minutu.