Kup Sudamerikana: Velezova šetnja kroz Kali

Fudbal 2. dec 20209:35 0 komentara
REUTERS/Jorge Adorno

Velez Sarsfild plasirao se u četvrtfinale Kupa Sudamerikanke, pošto je i u revanšu bio bolji od kolumbijskog Deportivo Kalija. Argentinski tim je slavio 5:1 i ukupnim skorom 7:1 prošao u narednu fazu.

U prvom poluvremenu blistao je Lukas Janson. Doveo je Velez u vođstvo u 22. minutu, a prednost je duplirao pogotkom u 36 minutu. Kali je samo dva minuta kasnije preko Palavesina uspeo da smanji na 2:1. Međutim, domaća ekipa više od toga nije mogla.

Abram je pogotkom u 60. minutu otklonio sve dileme oko pitanja pobednika. U finišu je na scenu stupio rezervista Kristijan Taragona. Pogodio je u 76. i 89. minutu za konačnih 5:1. U međuvremenu u Kaliju su crvene kartone dobili Kolorado i Enamorado, tako da su utakmicu završili sa dva igrača manje.

Mesto među osam ekipa u drugom po snazi južnoameričkom klupskom takmičenju obezbedila je i brazilska Baija. U revanšu su odigrali 0:0 sa argentinskim Union Santa Feom. Zahvaljujući pobedi u prvom meču od 1:0, prošli su dalje. Union je u prvom poluvremenu imao veliku ofanzivu, ali nisu iskoristili nijednu od mnogobrojnih šansi.

U šestom minutu nadoknade prvog poluvremena domaći su ostali bez Dijalea, koji je dobio crveni karton. To je olakšalo posao Baiji, koja je sačuvala mrežu, što je bilo dovoljno za konačan trijumf.