Liga 1: Nica se ‘oljutila’ protiv Dižona

Christopher Lee, Getty Images Sport

U poslednjim utakmicama nedeljnog programa 12. kola francuske Lige 1 Dižon je kao gost savladao Nicu, dok je Sent Etjen remizirao sa Lilom.

Dižon je kao gost sa 3:1 pobedio Nicu, a strelci za pobednika bili su Balde dva puta Engonda, dok je za tim sa Azurne obale jedini pogodak postigao Guiri iz penala.

Bila je ovo prva pobeda za Dižon u prvenstvu, a oni su i dalje poslednji, mada su se izjednačili sa Strazburom, koji takođe ima sedam bodova. Nica je posle drugog uzastopnog poraza na 11. mestu sa 17 bodova.

Sent Etjen je dočekao Lil i remizirao 1:1, a domaći su vodili preko Hazrija, koji je pogodio iz penala u 33. minutu. Konačan rezultat postavio je Ikone u 65. minutu.

Lil je tako propustio priliku da sustigne Pari Sen Žermen, koji je takođe kiksnuo remiziravši sa ekipom Bordoa u prestonici. LOSC sada ima dva boda manje od PSG, a u sledećem meču rival će im biti Monako na domaćem terenu.

Sent Etjen nastavlja niz bez pobede, a pokušaće da ga prekine u Dižonu u narednom kolu.

Ranije u nedelju pobede su upisali Monako, Brest, Monpelje, Anže i Lion, a Rems Predraga Rajkovića izgubio je sa 3:0.