Liga MX: Prva pobeda za Atletiko San Luis

Fudbal 22. jan. 202110:11
Getty Images/Leopoldo Smith

Jedan meč trećeg kola meksičke Klausure na programu je bio u noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu, a ekipa Atletika savladala je na domaćem terenu u San Luis Potosiju Čivas iz Gvadalahare rezultatom 3:1 i tako došla do prvih bodova u prvenstvu.

Domaćin je lako rešio pitanje pobednika u svoju korist, a već posle 28. minuta igre vodio je sa 2:0 golovima Gonsalesa, kojem je asistirao Barera, i Ibanjesa, koji je pogodio na Ćavesovu asistenciju.

Ibanjes je svojim drugim pogotkom u 62. minutu iz penala povisio na 3:0, a utešni gol za Čivas delo je Masijasa u 69. minutu.

Atletiko San Lusi posle osvojena prva tri boda na startu u sledećem kolu Klub Leona u gostima, dok je ekipa iz Gvadalahare doživela prvi poraz posle uvodna dva remija u duelima sa Pueblom i Tolukom.