„Nula“ Redsa i Junajteda: Alison i De Hea briljirali

Fudbal 17. jan. 202117:26 > 19:4234 komentara
Liverpool, Manchester United
Phil Noble - Pool/Getty Images

Derbi 19. kola engleske Premijer lige doneo je remi bez golova u duelu velikih rivala – domaćeg Liverpula i Mančester Junajteda, uprkos činjenici da je utakmica imala solidan tempo i da nije manjkalo prilika. Sjajno su branili golmani Alison Beker i David de Hea, a heroj utakmice ipak je čuvar mreže Redsa, koji je odbranio fantastične šanse Bruna Fernandeša i Pola Pogbe. Junajted je na taj način sačuvao tri boda više u odnosu na Liverpul.

Na Enflidu nije bilo golova, ali utakmica definitivno nije bila lišena uzbuđenja. U prvom poluvremenu više prilika imao je Liverpul, koji je često pretio šutevima van šesnaesterca, ali su oni prilikom svakog pokušaja osujećeni od strane odbrane Junajteda, kao i odbranama Davida de Hee.

Ipak, najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Junajted – Bruno Fernandeš je izveo slobodan udarac sa više od dvadeset metara i šutnuo tik pored desne stative Alisonovog gola.

U nastavku se igralo veoma slično, a opet su najbolje prilike imali igrači ekipe iz Mančestera. Oba puta su „Đavoli“ imali priliku da šutiraju iz velike blizine posle upotrebljivih centaršuta, a oba puta je sjajno intervenisao Alison Beker – u 75. minutu odbranio je šut Bruna, a u 83. udarac Pola Pogbe.

Srpski vezista Nemanja Matić čitav meč presedeo je na klupi ekipe Olea Gunara Solšera.

Posle ovog remija Junajted je i dalje na čelu tabele sa 37 bodova posle 18 odigranih utakmica. U sledećem kolu u sredu gostovaće Fulamu na „Krejven kotidžu“.

Liverpul je zabeležio četvrtu utakmicu zaredom bez pobede (u prethodne tri imao je remije sa WBA i Njukaslom, uz poraz od Sautemptona) – „Redsi“ su trenutno treći sa 34 boda. U narednoj rundi dočekuju Barnli.

Na drugom mestu je Lester sa 35 bodova, a četvrti je Totenhem sa 33. Siti ima 32 osvojena boda, ali i dve utakmice manje u odnosu na vodeći trojac, pa će ekipa Pepa Gvardiole u slučaju da zabeleži dve pobede izbiti na čelo nikad neizvesnijeg Premijeršipa.

Mečeve engleske Premijer lige pratite u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Tabela
Tabela

TOK MEČA mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba:

89’ – Džejms Milner ulazi u Igru umesto Žoržinja Vajnalduma, dok u redovima Junajteda Mejson Grinvud menja Bruna Fernandeša.

85’ – U igru ulazi i standardni „džoker“ Jirgena Klopa – Divok Origi. Firmino će napustiti teren.

83’ – Još jedna fantastična prilika za Junajted i još jedna odlična odbrana za Alisona. Pogba je šutirao iz neposredne blizine, ali je Alison izuzetno odbranio i tako neutralisao drugu veliku priliku „Đavola“ u samo nekoliko minuta.

82’ – Junajted je mogao da ima veliku priliku – Rašford je dugo vukao loptu u kontranapadu, driblao je udesno, ali je na kraju postalo jasno da je ranije trebalo da se oslobodi lopte jer nije stekao ni priliku za udarac.

78’ – Tijago Alkantara je odlično šutirao u gornji levi ugao, ali je De Hea bio odlično pozicioniran i sjajno je odbranio.

76’ – Prvi put menja Klop – Kurtis Džons je zamenio Đerdana Šaćirija.

75’ – Najbolja prilika na meču za Junajted – Bruno Fernandeš je dobio upotrebljiv pas blizu gola Alisona, šutirao je iz prve, ali je brazilski golman odlično reagovao i odbranio šut Portugalca.

65’ – Ponovo je udarac oprobao Bruno Fernandeš, ali je sad dvadesetak metara šutirao pravo u Alisona, a neposredno potom posle akcije Junajteda Alison odlično raščistio van šesnaesterca.

61’ – Solšer poseže za prvom izmenom – osvežava napad. Urugvajac Edinson Kavani zamenio je Antonija Marsijala.

59’ – Endru Robertson je sa leve strane odlično centrirao na drugu stativu, ali je Hari Megvajer odlično intervenisao ispred Firmina.

50’ – Sadio mane je poslao pas u srce šesnaesterca, ali nije bilo nikoga ko bi iskoristio dodavanje Senegalca. Fudbaleri Liverpula tražili su od sudije Tirnija da dosudi jedanaesterac zbog kontakta koji je Mane imao sa odbrambenim igračem gostiju.

Poluvreme: Liverpul je tokom prvih 45 minuta imao veći posed lopte i više puta šutirao ka golu protivnika, ali nije stvorio velike prilike iz kojih bi ozbiljnije pripretio Davidu de Hei.

43’ – Pogba je napravio sjajan lob-pas u šesnaesterac do Antonija Marsijala, koji je driblao, ali je vrlo brzo okružen odbrambenim igračima Liverpula izgubio posed lopte.

39’ – Markus Rašford je imao dobru poziciju, ali je bilo jasno da je bio u ofsajdu.

34’ – Bruno Fernandeš je sjajno izveo slobodan udarac sa više od 20 metara, ali je njegova „felširana“ lopta prozujala pored leve stative Alisonpovog gola. Centimetri su bili u pitanju. Sa druge strane karakteristično je sa loptom istrčao Salah i prošao po levoj strani, ali njegovu loptu nije dobro ka golu uputio Roberto Firmino.

23’ – preti i Mohamed Salah posle odbitka – ipak, njegov udarac završava preko gola Davida de Hee.

21’ – Šaćiri je imao priliku za udarac iz obećavajuće pozicije van šesnaesterca, ali je blokiran.

17’ – Prilika za Liverpul: Firmino je napravio mesto za sebe na ivici šesnaesterca, ali je loše šutirao, pa je lopta završila daleko od leve stative gola Junajteda.

15’ – Roberto Firmino je šutirao ka golu Davida de Hee veoma snažno, ali je udarac brazilskog napadača blokiran.

7’ – Markus Rašford je ubacio loptu u kazneni prostor „Redsa“, ali je prilika brzo otklonjena.

5’ – Trent Aleksander-Arnold imao je dobar centaršut u šesnaesterac gostiju, ali je odbrana Junajteda to lako raščistila.

Najveće iznenađenje u sastavima timova je činjenica da će švajcarski reprezentativac Đerdan Šaćiri biti u početnih 11 „Redsa“. Srpski vezista Nemanja Matić nalazi se na klupi Junajteda.