Rabotnički iznenadio Vardar, Škendija ubedljiva

Ex-Yu lige 20. nov 201614:59 > 15:01
Getty Images/Jeff J Mitchell

Fudbaleri Vardara pretrpeli su prvi poraz u prvenstvu Makedonije, pošto su u okviru 15. kola izgubili od Rabotničkog na gostovanju sa 3:0.

Rabotnički je velikog trijumfa došao golovima Sahitija u 33, Duranskog u 86. i Ivanovskog u nadoknadi vremena.

Uprkos porazu, Vardar se zadržao na čelu tabele sa 34 boda, četiri više od Škendije, koja je bila sigurna protiv Makedonije Gjorče Petrov. Rabotnički se, s druge strane, zadržao na četvrtom mestu, ali je svoj zaostatak u odnosu na vodećeg u prvenstvu smanjio na 11 bodova.

Škendija je sa 4:0 slavila na stadionu „Gjorče Petrov“, a u tom trijumfu se posebno istakao dvostruki strelac Hasani. Preostale golove postigli su Ibraimi i Polozani.

Najviše golova viđeno je u duelu Bregalnice i Pobede, u kojem su gosti osvojili sva tri boda trijumfom sa 3:2. Šarkoski je bio dvostruki strelac za pobednički tim, a jedini preostali gol postigao je Gesoski, dok su na drugoj strani golmana Pobede savladali Muratović i Iliev.

Renova i Sileks su igrali nerešeno 2:2, a domaći tim je u poslednjem minutu došao do boda, kada je Nuhiu postigao pogodak. Prethodno se Renova vratila posle vođstva gostiju od 12. minuta golom Gligorova, kada je Ramadani bio precizan, a Filipovski je doveo Sileks na korak do pobede pogotkom u 76. minutu.

U jedinom preostalom meču, Pelister je pobedio Škupi sa 2:0.Ž

Kompletne rezultate Prve lige Makedonije pogledajte na ovom linku, kao i tabelu.