Vardaru derbi sa Škendijom, titula na vidiku

Ex-Yu lige 26. feb 201717:07 > 17:15
Getty Images/Joern Pollex

U derbiju 20. kola Prve lige Makedonije sastale su se u Skoplju dve prvoplasirane ekipe, Vardar i Škendija. Slavili su domaćini 3:1 i tako stekli solidan kapital u borbi za titulu.

Briljirao je Brazilac Žuan Felipe, koji je postigao dva gola. Prvo je jermenski internacionalac Barsegjan doveo domaćina u vođstvo u 28. minutu. Ibraimi je u 40. doneo izjednačenje, ali se na poluvremenu ipak otišlo sa prednošću Vardara, jer je u samoj završnici Felipe realizovao penal.

Sve dileme oko pobednika rešio je Felipe drugim golom u 74. minutu. Na ovaj način Vardar je na tabeli stekao sedam bodova prednosti u odnosu na Škendiju.

U ostalim mečevima Sileks je bio bolji od Pobede 2:0, dok su preostala dva meča završena bez pobednika. Renova – Makedonija 2:2 i Škupi – Rabotnički 1:1.