Kup Makedonije: Akademija Pandev sigurno do polufinala

Makedonija 29. nov 201716:36 > 16:38
Getty Images/Laurence Griffiths

Fudbaleri Akademije Pandev pobedili su Teteks u revanš meču četvrtfinala Kupa Makedonije 4:1 i ukupnim rezultatom 6:1 plasirali se u polufinale tog takmičenja.

Posle 2:0 za Akademiju u prvom meču, pitanje polufinaliste u revanšu bilo je rešeno posle prvog poluvremena, kad je ekipa iz Strumice došla do prednosti od 2:0. U nastavku je domaći tim još dva puta tresao mrežu Teteksa, a sve što su gosti uspeli da učine jeste da dođu do počasnog gola.

U polufinalu, Akademiji Pandev će se pridružiti i Renova i Pelister. Renova je posle 2:1 u revanšu protiv Skoplja, ukupnim rezultatom 4:1 ostvarila plasman dalje, dok je Pelisteru bio dovoljan i remi u Prilepu protiv Pobede 2:2, pošto je u prvom meču slavio ubedljivo 5:2.

Poslednjeg polufinalistu odlučiće duel između Škendije i pobednika meča osmine finala Vardar – Škupi.