Škendija čuva vrh, goleada i remi u Prilepu

Ex-Yu lige 25. feb 201816:19 > 16:22
Getty Images/Laurence Griffiths

U nedeljnim mečevima 21. kola Prve lige Makedonije pobedu je ostvarila Škendija, dok su preostala dva meča završena nerešenim rezultatom.

Škendija je na domaćem terenu slavila protiv Akademije Pandev 1:0. Jedini gol na meču dovoljan za pobedu Škendije postigao je Ferhan Hasani u 79. minutu.

Utakmicu su obeležili i crveni kartoni. Škendija je od 21. minuta ostala sa igračem manje pošto je Fazlagik dobio crveni karton.

Akademija Pandev nije iskoristila igrača više, a za to je imala priliku do 53. minuta, kada je i Češmedijev „pocrveneo“.

Škendija je na vrhu tabele sa 53 boda, dok je Akademija Pandev na šestoj poziciji sa 26 bodova.

Pobeda i Škupi remizirali su rezultatom 3:3.

Golove za Škupi postigli su Tipurić, Adem i Asani, dok su se u listu strelaca za domaći tim upisali Najdovski i dva puta Gesoski.

Skoplje i Renova su takođe odigrali nerešeno 1:1. Tim iz prestonice Makedonije poveo je u 77. minutu golom Bopesua, dok je Neziri izjednačio u 90. minutu.

Utakmica između Sileksa i Pelistera je odložena.

Pogledajte rezultate i tabelu šampionata Makedonije.