Važna pobeda Pobede, herojski trijumf Pelistera

Ex-Yu lige 13. maj 201818:25 > 18:27
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Pobede savladali su Sileks sa 1:0 golom Zorana Danoskog u 49. minutu i tako su ostvarili važan trijumf u borbi za opstanak.

Tim iz Prilepa sada je na osmoj poziciji, koja vodi u plej-aut za opstanak u ligi, sa bodom više od Pelistera koji je ispod crte u zoni ispadanje.

Ekipa iz Bitolja priredila je veliko iznenađenje, pošto je savladala Vardar u Skoplju sa 3:2. Domaći su dva puta vodili pre nego što je Konjarski u 69. minutu izjednačio na 2:2, da bi u 91. minutu Naumovski doneo važnu pobedu Pelisteru.

Dva kola pre kraja, u ligi može da opstane i Skoplje, koje je posle poraza od šampiona Škendije 3:1 poslednje sa 32 boda. U preostala dva meča Škupi je pobedio Renovu 3:0, dok je Rabotnički bio bolji od Akademije Pandev u gostima 1:0.

Pogledajte REZULTATE i TABELU šampionata Makedonije.