Škendija rutinski do duple krune

Makedonija 23. maj 201822:09 > 22:11
FK Shkendija

Fudbaleri Škendije iz Tetova osvojili su drugi put u istoriji Kup Makedonije, pošto su u finalu pobedili Pelister 3:0.

Tetovski klub tako je izborio duplu krunu, posle superiorne sezone u ligi, u kojoj su slavili titulu sa 35 bodova prednosti u odnosu na prve pratioce.

Dva gola postigao je Visar Musljiu, a jedan Besart Ibraimi. Ovom pobedom Šjendija je uzvratila Pelisteru za penal-poraz prošlog maja u finalu kupa.

Finalni meč odigran je u Strumici, a izuzetno jaka kiša dovela je teren u veoma teško stanje.

Uprkos tome faovrit je dominirao tokom cele utakmice, a do prednosti su stigli u 20. minutu, kada je štoper Škendije Musljiu snažno skočio posle kornera i zakucao loptu u mrežu bitoljske ekipe.

Meč je prelomljen u 52. minutu, kada je posle centaršuta sa desne strane bio precizan Ibraimi.

Pobedu je potvrdio Musljiu novim skokom posle izvanrednog slobodnog udarca Ferhana Hasanija.

Jedini problem za tetovski klub na celom meču bila je povreda Marjana Radeskog. Napadač makedonskog nacionalnog tima povredio je koleno na klizavom terenu.

Do kraja neizvesnosti nije bilo, a odnos udaraca (11-0, 4-0 u okvir gola) potvrđuje potpunu dominaciju Škendije u makedonskom fudbalu ove sezone. Pelister je u m,akedonskoj ligi osvojio poslednje, deseto mesto.

Škendija je peti klub u makedonskoj istoriji koji je osvojio duplu krunu, posle Vardara (2), Rabotničkog (2), Sloge i Sileksa. U ovom veku to je učinio samo Rabotnički (2008. i 2014. godine).

Klub iz Tetova igraće u kvalifikacijama za LŠ, dok će na putu ka LE biti tri skopska kluba – Vardar, Rabotnički i Škupi, koji su u ligi završili na pozicijama 2, 3 i 4.