Vardar sa desetoricom do boda u Kratovu

Makedonija 27. nov. 201915:36 > 15:38
SK

Fudbaleri Sileksa i Vardara igrali su nerešeno 2:2 u derbiju 16. kola šampionata Severne Makedonije, a gosti su uprkos takvom raspletu ostali na čelu tabele.

Domaći tim je u Kratovu poveo golom Darka Grozdanovskog u 12. minutu, a izjednačenje Vardaru doneo je Kristijan Toševski početkom drugog poluvremena.

Vardar je manje od 20 minuta kasnije ostao sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Darko Mičevski dobio drugu javnu opomenu, ali je njegov tim nedugo zatim poveo preko Mateja Cvetanovskog. Bod Sileksu doneo je Kristijan Kostovski dva minuta pre kraja regularnog dela susreta.

Aktuelni vicešampion Makedonije sada ima 32 boda na čelu tabele, pet više od Akademije Pandev, dok je Sileks četvrti sa 23.

Akademija Pandev je poražena na gostovanju Škupiju 3:1 posle preokreta, pošto je vodila od sedmog minuta golom Marka Rajkovića. Preokret domaćeg tima usledio je u poslednjih pola sata utakmice, kada su strelci bili Seržinjo, Dembo Darboe i Fatjon Jusufi.

U ostalim utakmicama Rabotnički je savladao Borec 2:1, Struga je istim rezultatom bila od Škendije, dok su Renova i Makedonija Gjorče Petrov igrali 1:1.