Silni Sileks, Makedoniji GP derbi Skoplja

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

U nedelju je kompletirano prvo kolo fudbalskog prvenstva Makedonije, a bodove su osvojile ekipe Sileksa, Makedonije GP i Pelistera, dok su bodovi podeljeni u mečevima koje su igrali Renova i Struga, odnosno Škupi i Škendija.

Sileks je na gostovanju bio bolji od Belasice rezultatom 6:0, a golove za ekipu iz Kratova postigli su Ivanovski, Gorgijev, Ristov (dvaput) i Đurić (dvaput). Interesantno je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Makedonija Gjorče Petrov pobedila je Rabotnički u derbiju prestonice rezultatom 2:1 – strelci za pobednika bili su Božinovski i Adem, dok je gol za Rabotnički postigao Todorovski.

Stelac za Pelister u pobedi nad Akademijom Pandev od 1:0 na domaćem terenu u Bitolju postigao je Hot u 10. minutu.

U remiju Renove i Struge u Tetovu nije bilo golova, a u Skoplju je Škupi remizirao sa Škendijom 2:2. Darboe je postigao dva gola u prvom poluvremenu za vođstvo Škupija, ali su u nastavku pogocima Dorijeva i Ahmedija gosti uspeli da dođu do boda.