Kup Makedonije: Škendija pala u penal seriji

Ex-Yu lige 25. nov 202015:54 > 16:02
Reuters, Ognen Teofilovski

Poznati su učesnici polufinala Kupa Makedonije. Od četiri meča, dva su odigrana u Strumici, uz polovičan uspeh domaćih ekipa.

Akademija Pandev je na svom stadionu savladala Škupi rezultatom 2:1, golovima Gorana Tomovskog u 36. i Tomislava Ilijeva u 69. minutu, dok je Gambijac Dembo Darbo postigao pogodak za goste u 63. minutu.

U drugom susretu u Strumici radovali su se gosti. Makedonija GP je povela u 39. minutu zahvaljujući Ademu Ermedinu, ali je domaća Belasica izjednačila u 43. minutu, golom Antonija Kalanoskog.

U drugom poluvremenu, razgoropadili su se popularni „lavovi”, koji su postigli još tri gola. Anderson Santos Barbosa je pogodio u 57, Adem Ermedin u 77. i Halid Abdul Basit u 85. minutu.

Mreže na meču u Kratovu, između Sileksa i Škendije mirovale su 90 minuta, pa je pobednika odlučilo izvođenje penala. Domaćin je trijumfovao, jer je golman Goran Trajkovski odbranio dva udarca sa bele tačke, dok su njegovi saigrači četiri puta matirali Bekima Redžepija.

Na stadionu „Gradska plaža” u Strugi, domaća Struga je savladala Renovu 1:0, golom Nijasa Lene u 54. minutu iz penala.

Žreb za polufinale Kupa uslediće u narednih nekoliko dana, a mečevi (dva susreta) će se igrati tek u aprilu 2021. godine.