Akademija Pandev sa penala do finala kupa

Ex-Yu lige 6. apr 202117:07 0 komentara
fudbal crno-belo
Shutterstock, Inc

Osvajač poslednjeg Kupa Severne Makedonije Akademija Pandev plasirao se u novo finale, pošto je u gostima u polufinalu savladao Makedoniju 3:1.

Gosti su poveli u 14. minutu golom Feratija. Na 1:1 izjednačio je Ajrulahu. Strelac gola za Akademiju Pandev dobio je u 34. minutu crveni karton i ekipa iz Đorče Petrov imala je veliku prednost.

Ali ona je praktično anulirana u 55. minutu kada je Radeski vratio vođstvo gostima golom iz penala. A onda je i definitivno anulirana kada je Kitanovski dobio crveni karton i odnos snaga se poravnao. Gosti su ovog puta čuvali prednost sve do samog kraja a u šestom minutu nadoknade Radeski je iz još jednog penala postavio konačan rezultat.

Akademija Pandev će za drugi vezani trofej kupa igrati protiv pobednika drugog polufinala Struga – Sileks.