Bravo prvi put u finalu Kupa, Sarajevo i Velež za pehar

BIH 20. apr 202218:21
Velež Mostar
Guliver Image/Adam Ihse/TT News Agency via AP

U sredu smo dobili finaliste Kupa Bosne i Hercegovine i Makedonije i prvog finalistu Kupa Slovenije.

Kup Bosne i Hercegovine

U finalu Kupa Bosne i Hercegovine ove godine će se za pehar boriti Sarajevo i Velež.

Fudbaleri Sarajeva do finala su došli preko Igmana, pobedom i u drugom meču polufinala rezultatom 2:0.

Sarajevo je u revanšu povelo u 29. minutu golom Velkoskog, a trijumf je upotpunio Varešanović golom u 90. minutu.

Posle pobede rezultatom 4:0 u prvom meču, Velež je i u revanšu polufinala bio bolji od Tuzla sitiju i pobedu ovoga puta upisao golom Vehabovića u 41. minutu susreta.

Finale Kupa Bosne i Hercegovine biće odigrano 19. maja u Zenici.

Kup Slovenije

Prvi finalista ovogodišnjeg Kupa Slovenije je Bravo koji je u sjajnom meču, u nadoknadi vremena pobedio Domžale i prvi put u istoriji došao do poslednjeg meča u kup takmičenju. Slavio je Bravo rezultatom 3:2.

Golovima Ibričića i Ilenića Domžale su u svoju korist rešile prvo poluvreme.

Marjanac je smanjio na 2:1 u 64. minutu, a za izjednačenje je sa bele tačke precizan bio Kramarić.

Ograo se četvrti minut nadoknade kada je Bajde zaokružio preokret svog tima i slavlje je moglo da počne.

U drugom polufinalu, koje će biti odigrano u četvrtak, sastaće se Koper i Celje.

Kup Makedonije

U finalu Kupa Makedonije sastaće se Sileks i Makedonija GP.

Sileks je u polufinalu izbacio Pelister, a jedini gol na utakmici postigao je Kalanoski.

Makedinija GP je bila bolja od Struge nakon izvođenja penala jer golova na utakmici nije bilo.