Ex YU: Kiksevi Osijeka i Dinama, Leotar bolji od Veleža

BIH 1. maj. 202222:12 > 22:561 komentar
Guliver via Luka Stanzl/PIXSELL/Xinhua

Završnica hrvatskog šampionata sve zanimljivija, u 33. kolu bez pobede ostali su i Dinamo i Osijek.

Osijek je na “Gradskom vrtu” ugostio pretposlednji tim Istru, vodio je sa 2:0, već posle 12 minuta, golovima Lovrića i Čaktaša.

Ipak, to nije bilo dovoljno Osiječanima da osvoje tri boda, s obzirom da su još do kraja prvog poluvremena Istrani izjednačili, golovima Perkovića i Galilea – 2:2.

Kiks Osijeka nije uspeo da iskoristi Dinamo, koji je u okršaju sa nekadašnjom filijalom Lokomotivom odigrao nerešeno – 1:1. Poveo je domaćin golom Kulenovića iz jedanaesterca u 30. minutu, Modri su izjednačili autogolom Solda u 50. minutu.

U ovom kolu najviše je profitirao Hajduk, koji je u subotu slavio trijumf protiv Hrvatskog Dragovoljca, pa je sada na četiri boda zaostatka Dinamu.

U Sloveniji, Olimpija je slavila minimalan trijumf protiv Brava – 1:0. Gol odluke postigao je 20-godišnji Svit Sešlar, koji je pogodio još u devetom minutu.

Zmajčeki su se na taj način vratili na treće mesto ispred Mure. U drugom meču dana, Domžale je posle preokreta bio bolji od Aluminija – 3:1.

Izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Leotar, koji je u Trebinju bio bolji od Veleža – 2:1. Poveli su domaćini u hercegovačkom okršaju u golom Santrača u 43. minutu, izjednačio je Vehabović u 58, ali je trijumf Leotaru doneo Đukanović, koji je osam minuta pre kraja meča bio precizan sa bele tačke.

U Makedoniji derbi je igran na stadionu “Đorče Petrov”, gde je domaćin minimalno porazio Akademiju Pandev – 1:0. Gol odluke postigao je Adem iz jedanaesterca u 85. minutu. Makedonija ĐP je ostala u trci za plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije. Ovaj tim će 20. maja igrati i finale domaćeg kupa, rival će im biti drugoligaš Sileks.