EX-YU: Lalatovićev Borac do pobede, Osijek do poraza u 93.

Ex-Yu lige 6. avg 202223:48 > 23:51 0 komentara
Foto FK Borac Banjaluka Nenad Lalatovic

Neefikasna subota u regionu. Viđeno je nekoliko neočekivanih rezultata i golova u sudijskoj nadknadi vremena.

Bosna i Hercegovina

Banjalučki Borac je kao domaćin u Novom Gradu teškom mukom savladao ekipu Igmana sa 1:0. Odbrana gostiju iz Konjica poklekla je u poslednjim trenucima meča. Gol je u 93. minutu postigao Benjamin Tatar.

Gosti su kraj meča dočekali sa igračem manje pošto je u samom finišu drugi žuti odnosno crveni karton dobio Amer Dupovac.

To je druga vezana pobeda za ekipu Nenada Lalatovića u Premijer ligi Bosne i Hercegovine nakon trijumfa u prethodnom kolu protiv Posušja u gostima (2:0).

I u drugom subotnjem meču domaćin je došao do minimalne pobede u finišu meča. Sarajevo je savladalo upravo Posušje 1:0 golom veterana Mersudina Ahmetovića u 84. minutu. Ekipa sa Koševa nakon tri utakmice ima maksimalnih devet bodova, Borac sa utakmicom više ima sedam.

Hrvatska

U Hrvatskoj su odigrane dve utakmice 4. kola u kojhima je viđen samo jedan gol i to u 93. minutu. Postigao ga je Alžirac Monsef Bakrar za pobedu Istre u Puli protiv Osijeka. Asistent je bio makedonski internacionalac Filip Antovski.

U meču između Slaven Koprivnica i Šibenika nije bilo golova.

Makedonija

U Makedoniji je odigran prvi meč prvog kola, domaća Struga je na stadionu Gradska plaža ubedljivo savladala tim Pobede iz Prilepa.

Dvostruki strelac bio je Besart Ibraimi u 45. i 63. minutu, končan rezultat postavio je Fatjon Jusufi u 89. minutu.

Slovenija

U jedinoj subotnjoj utakmici 4. kola Prve slovenačke lige gosti iz Domžala pobedili su u Ljubljani ekipu Bravo rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je već u 11. minutu 22-godišnji hrvatski internacionalac Ivan Durdov.

Ovo je prva pobeda u sezoni za Žute, nakon dva remija i jednog poraza, čime su pobegli sa dna tabele i poslednje mesto prepustili ekipi Bravo, koja je ostala na samo jednoj pobedi i tri osvojena boda.