Ex-Yu lige 4. dec 202215:55 0 komentara
fudbalska lopta Makedonija
Shutterstock / By Oranzy Photography

Pet mečeva je odigrano u nedelju u okviru 17. kola Prve lige Severne Makedonije u fudbalu.

Škendija je u Skoplju slavila protiv Makedonije Đorče Petrov rezultatom 3:1. Najzaslužniji za trijumf gostiju bio je dvostruki strelac Dorijev koji je bio precizan u 19. i 84. minutu, dok se Hasani u 51. minutu upisao u listu strelaca. Samo minut posle Hasanijevog pogotka, domaći su uzvratili preko Skenderija, ali nisu uspeli da spreče Škendiju da osvoji sva tri boda.

ČITAJTE I:

Škupi je savladao Bregalnicu, takođe sa 3:1. Ekipa iz Štipa je pretrpela poraz, iako je povela u 24. minutu golom Erere, a domaći tim je zahvaljujući golovima Alvareza u 34, Trapanovskog u 52. i Gorgijeva u 83. minutu osvojio sva tri boda.

Sileks je na gostujućem terenu savladao Tikveš rezultatom 2:0. Glavni protagonisti trijumfa bili su Filip Obadović i Marjan Ristovski – Srbin je načeo domaći sastav u 72. minutu, a Makedonac postavio konačan rezultat u devet minuta kasnije.

Struga je minimalnim rezultatom bila bolja od Akademije Pandev i na taj način održala prednost od pet bodova u odnosu na drugoplasirani Škupi. Strelac jedinog pogotka na meču bio je Ilijeski u 69. minutu.

Pobeda i Skoplje odigrali su meč bez golova.