Raspucana Škendija, Vardar u zoni ispadanja

Ex-Yu lige 28. apr 202115:24 0 komentara
REUTERS/Ognen Teofilovski

Škendija nastavlja da pobeđuje u šampionatu Severne Makedonije, iako je već obezbedila titulu. Igrači tima iz Tetova bili su bolji na gostovanju od Rabotničkog 5:3 (2:1) u 30. kolu.

Rabotnički je poveo već u drugom minutu preko Stankovskog, ali su Igor i Hebaj do odlaska na odmor doneli preokret Škendiji. Uspeo je Rabotnički da izjednači u 69. minutu preko Đurđevića. Finiš je međutim pripao gostima.

Nafiju u 82. i Alimi u 86. minutu vode Škendiju na plus dva. Tračak nade golom u 89. minutu Rabotničkom daje Jevtovski, ali tačku na pobedu Škendije stavlja Ibraimi u trećem minutu nadoknade.

Vardar je u velikom problemu. Tim iz Skoplja izgubio je 2:0 od Boreca u Velesu. Precizni za domaće bili su Mišov u 15. i Adili u 81. minutu. Trenutno je Vardar u zoni ispadanja. Ima bod manje od Renove koja je podelila bodove sa Akademijom Pandev 1:1.

Do kraja su ostala još tri kola, a žestoku borbu za opstanak vodiće Vardar, Renova, Akademija Pandev, Sileks i Borec.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Belasica – Sileks 1:3 (1:1), Makedonija GP – Pelister 3:0 (1:0), Struga – Škupi 0:0.