Škendija gazi ka tituli

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Pobedom nad Sileksom (2:1), u Kratovu, u 19. kolu Prve makedonske lige, Škendija je zadržala čelnu poziciju na tabeli.

Domaći tim stigao je do prednosti u 20. minutu, zahvaljujući pogotku Ivanovskog. Autogol srpskog internacionalca Srđana Draškovića, krajem prvog poluvremena, vratio je meč u egal fazu. Za preokret se postarao Dorijev, u 58. minutu.

Do pobede, takođe, na gostovanju, stigao je i drugoplasirani Škupi. Sa 1:0 pobedio je Borec u Velesu. Jedini pogodak na meču postigao je Cvetanoski.

Duel Vardara i Pelistera završen je bez pobednika (2:2). Petkovski (3) i Mirčevski (47) donosili su radost Skopljancima, goste su u igru vraćali Pejaković (22) i Manevski (79).

Remijem je završen i susret Struge i Makedonije Đorče Petrov. Gosti su do prednosti stigli posle odmora, u režiji Ličine, na suprotnoj strani precizan je bio Altiparmakovski – 1:1.

Dragocena tri boda ugrabili su fudbaleri Belasice na gostovanju Renovi – 4:2. Junak u pobedi Strumičana bio je trostruki strelac Antonio Kalanoski. Poslednja dva gola, za pobedu, postigao je u 86. minutu, iz jedanaesterca, i u 90. Renova je zahvaljući Jusufiju i Stojčevskom imala, sredinom drugog poluvremena, prednost od 2:1.

Škendija na vrhu ima 42 boda, slede Škupi (36), Makedonija Đorče Petrov (34), Struga (31), Rabotnički (27), Vardar (26), Borec (25), Sileks (23), Pelister, Renova (19), Akademija Pandev (17) i Belasica (12).