Sumrak favorita u Severnoj Makedoniji

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Vodeći timovi makedonske elite, Škendija i Škupi, ostali su bez pobeda u 22. kolu šampionata. Škupi je izgubio od Rabotničkog (0:2), dok je Škendija remizirala sa Renovom (0:0).

Za najveće iznenađenje kola postarali su se fudbaleri Rabotničkog. Na skopskom Čairu su, brzim golovima, već u devetom minutu obezbedili prednost od dva gola. Mrežu su pogađali Stojkoski i Prelčec i, praktično na početku, zaključili utakmicu na 0:2.

Prvoplasirana Škendija, na svom terenu u Tetovu, nije uspela da probije bunker Renove.

Golova nije bilo ni u duelu Belasice i Akademije Pandev.

Pelister je sa 1:0 pobedio Borec. Jedini pogodak na utakmici postigao je Pejaković, pred odlazak na odmor.

Vardar i Struga odigrali su 1:1. Ristevski je u 21. minutu doveo goste u vođstvo, izjednačio je Petkovski u 75.

Škendija, sa 47 bodova, čuva prvo mesto, ispred Škupija sa 40. Struga je četvrta sa 33, Rabotnički peti sa 32, Borec šesti sa 29 poena. Slede Peliser (28), Vardar (27), Sileks, Renova (23), Akademija Pandev (22) i poslednja Belasica (13).