Sjajan meč: Bruno slobodnjakom eliminisao Redse iz FA Kupa

Fudbal 24. jan 202118:19 > 20:03 54 komentara
Bruno Fernandes
Phil Noble - Pool/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u osminu finala FA Kupa pošto su na domaćem terenu rezultatom 3:2 (1:1) bili bolji od velikog rivala Liverpula u sjajnoj utakmici. Gol odluke postigao je Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca u 78. minutu. Protivnik timu Olea Gunara Solšera u narednoj rundi biće Vest Hem Junajted, koji je bio bolji od Stokporta.

Navijači su mogli da uživaju u zaista pravom klasiku engleskog fudbala u kojem su se prilike nizale, a viđeni su i neki prelepi potezi. Prethdoni meč veliki rivali igrali su na Enfildu pre tačno nedelju dana u okviru 19. kola Premijer lige, a u njemu je viđeno znatno manje uzbuđenja.

Na Old Trafordu je Liverpul poveo u 18. minutu kada je Mohamed Salah posle sjajnog pasa Roberta Firmina elegantno „podboo“ loptu i matirao Hendersona za 0:1.

Ipak, domaćin je brzo došao do izjednačenja – Markus Rašford uputio je prelepu dijagonalu i savršeno uposlio Mejsona Grinvuda, koji je spretno šutirao i matirao Alisona za 1:1.

Na startu drugog dela igre Rašford je sjajno istrčao iza leđa odbrane nakon pasa Grinvuda, iskoristio nebranjeni prostor i doneo preokret Junajtedu – 2:1. Ipak, samo deset minuta kasnije, u 58. minutu, Salah postiže svoj drugi gol, ponovo na lep način, a ponovo mu je asistent bio Firmino.

Duel je odlučen u 78. minutu kada je iz slobodnog udarca konačnih 3:2 za Mančester Junajted postavio Bruno Fernandeš. Portugalac je šutirao u Alisonov ugao prilično snažno i precizno, a golman Liverpula je prekasno video loptu. Prethodno je neoprezno prekršaj na ivici šesnaesterca napravio Fabinjo.

Do kraja duela tim Jirgena Klipa nije uspeo da stvori izgledne prilike i izjednači, pa je Junajted prošao u četvrtu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja.

Mečeve FA Kupa možete pratiti u ekskluzivnim prenosima smo na kanalima Sport kluba.

Duel ste mogli da gledate u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a TOK MEČA mogli ste da pratite na sajtu Sport kluba.

Uživo

2′ prvi ozbiljniji napad za Liverpul, ali uspeli su Crveni đavoli da se odbrane.

4′ korner za domaće, prvi na utakmici. Šo ga je izveo, ali nije bilo opasnosti po Alisona.

9′ nema mnogo uzbuđenja na Old Trafordu. Oba tima su oprezna na početku utakmice.

10′ Grivnud je dobrto prošao po desnoj strani, šutirao je, međutim, Alioson je bio na mestu.

11′ dobra šansa i za goste, ali rezultat je i dalje 0:0.

18′ Liverpul vodi na Old Trafordu, strelac je Salah! Firmino je sjajno asistirtao, a Egipćanin rutinski ‘podbo’ loptu i savladao Hendersona.

26′ Junajted je izjednačio na 1:1! Rašford je fenomenalno asistirao, a Grinvud matirao Alisona. Sjajna akcija Crvenih đavola.

28′ Nova šansa za domaće, ali De Bek se nije najbolje snašao posle još jednog dodavanja Rašforda. Ostaje 1:1.

35′ Pogba je iz dobre pozicije šutirao glavom preko gola.

43’ Pogba je pokuđao iz slobodnog udarca sa nešto manje od 20 metara – šutirao je solidno, ali je lopta prošla pored desne stative Alisonovog gola.

Mason Greenwood
Laurence Griffiths/Getty Images

45+1′ Rašford je sjajno driblao po levom boku, prebacio je loptu do Pogbe, koji je lepo šutirao sa ivice šesnaesterca, ali zamalo neprecizno.

49′ Junajted vodi! Markus Rašford je dobio odličan pas od Mejsona Grinvuda u „more“ praznog prostora, odlično istrčao i rešio situaciju „jedan na jedan“ za preokret Junajteda. Utisak je da je odbrana Liverpula zakazala ovom prilikom.

58′ Džejms Milner je imao dobru priliku – naleteo je na odbitak i šutirao, ali je njegov udarac završio iznad prečke.

58′ Liverpul je izjednačio! Još jedan lep gol Mohameda Salaha, sjajno je matirao Hendersona posle dodavanja Firmina.

67′ Mogao je Salah trećim golom da donese novo vođstvo Liverpulu, ali iz blizine i iz sprinta sa loptom nije dobro šutirao, pa je udarac lako odbranio Henderson.

Mohamed Salah

69′ Period igre u kojem je Liverpul ofanzivniji i opasniji rival. Trent Aleksander Arnold je lepo centrirao, ali nije imao koga da uposli u šesnaestercu Junajteda.

79′ Junajted ponovo vodi, a stelac za 3:2 je Bruno Fernandeš iz šesnaesterca! Prethodno je Fabinjo neoprezno napravio faul na ivici šesnaesterca. Portugalac je snažno i precizno šutirao u Alisonov ugao i doneo novo vođstvo Solšerovom timu.