Marku leži Armija: Lokomotiva u borbi za trofej

Fudbal 21. apr. 202119:58
Print screen/SK

U moskovskom derbiju u polufinalu Kupa Rusije Lokomotiva je savladala CSKA 3:0 i za trofej će se boriti protiv Krila Sovjetov.

Marku Nikoliću definitivno leži CSKA. Od kada je preuzeo Lokomotivu nijednom ne da nije izgubio od gradskog rivala, već je svaki put slavio. Tako i četvrti put, ovog puta u kupu. Doduše, sve je moglo da bude drugačije da u šestom minutu nije intervenisao VAR pošto je Rondon postigao gol. Na kraju je na asistenciju video sudije poništen pogodak zbog igranja rukom.

Već u 16. minutu Lokomotiva vodi. Strelac je Kamano. Logično CSKA je napadao, imao inicijativu, ali do poluvremena nije uspeo da probije bedem Lokosa. Već na samom startu drugog dela u 53. minutu Obljakov postiže autogol i Lokomotiva vodi 2:0. Više nije vredelo ni to što su Armejci potpuno preuzeli igru, napadali, stvarali šanse. A onda je tačku na meč stavio Krihovjak postigavši gol za 3:1.

Rival Lokomotivi u finalu biće Krila Sovjetov koja su posle boljeg izvođenja jedanaesteraca bila bolja od Ahmata za koji je igrao Bogosavac.