Milan srećno do boda na San Siru, remi u derbiju Đenove

Fudbal 3. mar. 202122:46
Udineze
REUTERS/Alessandro Garofalo

Odigrano je još šest utakmica 25. kola Serije A. Najveće iznenađenje priredio je Udineze koji je izvukao remi na San Siru protiv Milana. U derbiju Đenove nije bilo pobednika, kao i na susretu Fiorentine i Rome.

Posle velike pobede u Rimu i slavodobitne najave da je plasman u Ligu šampiona na dohvat ruke i da se ekipa okreće borbi za Skudeto, Milan je ponovo razočarao. Izgubio je dragocene bodove na svom terenu a srećan gost bio je Udineze. Mada, možda je bolje reći da je Milan bio srećan, jer su Zebre vodile golom defanzivca Bekaa sve do petog minuta nadoknade. Golman gostiju Muso imao je junački meč sa šest odbrana. Ali nije mogao da odbrani udarac Kesija sa penala u petom minutu nadoknade i rosoneri su ipak došli makar do boda.

Milan je ostao na drugom mestu sa 53 boda, tri manje od lidera Intera ali uz meč više. Trećeplasirani Juventus sa utakmicom manje na samo je četiri boda zaostatka, koliko ima i Atalanta posle ubedljive pobede nad Krotoneom 5:1, ali uz isti broj utakmica kao i Milan. Udineze je na 11. mestu sa 29 bodova.

I drugi Milanov veliki konkurent za Ligu šampiona Roma uspela je da dođe do pobede. Posle dva gola Spinacole, jednog u protivničku i drugog u sopstvenu mrežu na Artemio Frankiju protiv Fiorentine Dijavara je u 90. minutu doneo Vučici sva tri boda. Roma je sada peta sa 47 bodova, a Fiorentina, za koju su svih 90 minuta odigrali Nikola Milenković i Dušan Vlahović, 15. sa 25 bodova, samo pet više od Torina koji je prvi ispod crte u zoni ispadanja.

Veliku pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Kaljari minimalnom pobedom protiv Bolonje Siniše Mihajlovića i sada je preskočio Torino na tabeli i izašao iz zone ispadanja. Đenova i Sampdorija su u gradskom derbiju odigrali nerešeno 1:1. Verona je na krilima boda protiv Juventusa savladala u gostima ubedljivo Benevento 3:0.