Napoli na „Maradoni“ „samleo“ Fiorentinu

Fudbal 17. jan 202114:25 > 14:36 0 komentara
SSC Napoli
Francesco Pecoraro/Getty Images

Prvi meč nedeljnog programa 18. kola italijanske Serije A doneo je duel Napolija i Fiorentine na stadionu „Dijego Armando Maradona“, a domaći su slavili više nego ubedljivo – bilo je 6:0 (4:0) za Napoli, a u redovima poražene „Viole“ igrali su srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Nikola Milenković.

Domaći su do pobede stigli u „furioznom“ prvom poluvremenu, a veću petom minutu Lorenco Insinje je na asistenciju Petanje doneo prednost domaćima. Dijego Dem je u 36. duplirao prednost, asistent je opet bio Petanja, a samo dva minuta kasnije bilo je 3:0 posle pogotka Irvinga Losana.

Pjotr Zijelinski je na isteku prvog poluvremena povisio na čak 4:0 i tada je meč praktično već bio rešen. U nastavku su konačnih 6:0 postavili Insinje iz penala, svojim drugim golom, i Mateo Politano u 89. minutu.

U poraženoj ekipi Nikola Milenković bio je u igri do 85. minuta, kada je zamenjen, a ceo meč odigrao je i napadač „Orlova“ Dušan Vlahović. Nikola Maksimović je u redovima pobednika presedeo čitav meč na klupi za rezerve.

Posle ove pobede Napoli je treći na tabeli sa 34 boda, šest manje u odnosu na lidera Milan. U sledećem kolu gostovaće Veroni. Fiorentina nastavlja sa promenljivim partijama – trenutno su 14. sa 18 bodova, a u sledećoj rundi dočekuju Krotone.