Nikolić bolji od Rubina, „petarde“ Spartaka, Krasnodara, Zenita

Fudbal 5. dec. 202019:24 > 19:46
Getty Image/Ian Walton

Subota je u 17. kolu ruske Premijer lige donela neverovatne rezutlate – na četiri susreta viđen je čak 21 gol! Ubedljive pobede ostvarilie su dve moskovske ekipe – Lokomoltiva i Spartak, a „nemilosrdni“ su bili i Krasnodar i Zenit iz Sankt Peterburga.

Lokomotiva je u Moskvi na RZD areni posle preokreta sa 3:1 slavila protiv Rubina iz Kazanja, a gosti su do vođstva došli već u trećem minutu preko Hvang In-Beoma.

Ipak, domaćin je u 17. minutu izjednačio preko Vladislava Ignatjeva, a gosti su sa desetoricom ostali u 47. minutu, kada je drugi žuti krarton dobio Ivan Ignatijev. Drugi pogodak za Lokomotivu postigao je Andrej Mirančuk iz penala u 69. minutu, a Vladislav Ignatjev je svojim drugim pogotkom u 86. minutu postavio konačnih 3:1 za Moskovljane.

Hrvatski defanzivac Vedran Ćorluka kao kapiten je predvodio pobednika svih 90 minuta, a srpski fudbaler Slobodan Rajković presedeo je čitav meč na klupi.

Posle ove pobeda ekipa Marka Nikolića nalazi se na šestom mestu tabele sa 28 bodova, a u narednom kolu igraće protiv Krasnodara na domaćem terenu.

Upravo je Krasnodar ostvario najubedljiviju pobedu dana pošto je kod kuće sa čak 5:0 bio bolji od Rotora iz Volgograda. Strelci za domaćina bili su Ari u 14. i 43. minutu, Sulejmanov u 43. i Šveđanin Klaeson u 85. i 90. minutu iz penala. Ponse je za goste dobio drugi žuti karton u 30. minutu zbog grube igre.

Krasnodar je posle pobede na osmom mestu sa 24 boda, dok Rotor ostaje na dnu tabele sa tek 8 bodova iz 17 utakmica. Osim toga, fudbaleri Krasnodara su u sredu obezbedili evropsko proleće i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Spartak iz Moskve je sa 5:1 kod kuće slavio protiv Tambova, a strelci su za crveno bele bili Larson u 27, Ponse u 63, ponovo Larson u 83. minutu, a pobedu su potvrdili pogocima u finišu meča Žigo i ponovo Ponse. Jedini pogodak za goste postigao je Onuga u 65. minutu.

Spartak četiri meča ne zna za poraz i trenutno su drugi sa 35 bodova, a toliko je osvojio i Zenit, koji je vodeći na tabeli.

Ekipa iz Sankt Peterburga takođe je bila veoma ubedljiva – kod kuće je savladala Ural sa 5:!, a već je posle 44 minuta bilo 4:0 jer su golove postigli Azmun u 17. i 22. minutu, Dzjuba iz penala u 30. i Santos u 44. Azmun je u 76. minutu iz jedanaesterca doneo „petardu“ domaćinu, a počasni pogodak za Ural deli je Šabolina u 82. minutu.

Nekadašnji vezista Crvene zvezde Branko Jovičić odigrao je čitav meč u poraženoj ekipi.