Nova pobeda Rada, Metalac slavio u Surdulici

Fudbal 12. apr. 202119:58 > 13. apr. 2021 0:48
SK

Odigrane su preostale četiri utakmice 31. kola Superlige. Borba za opstanak postaje sve zanimljivija, posebno posle pobeda Rada i Napretka, dok je veliko iznenađenje priredio Metalac u Surdulici protiv Radnika.

Ovih dana centralno mesto u fudbalskoj javnosti zauzima izveštaj UEFA o utakmicama Superlige za koje se sumnja da su nameštene. Od tog trenutka u medijima i čaršiji počela su nagađanja o kojim klubovima se radi, a dva imena su se najčešće spominjala – Rad i Radnik iz Surdulice. Upravo su ta dva tima bili u centru pažnje, ovog puta na terenu, u mečevima od ponedeljka.

Rad je dočekao direktnog konkurenta za opstanak Novi Pazar. Okršaj na stadionu Kralj Petar I imao je čitavu dramaturgiju koju zaslužuje jedan ovakav duel. Građevinari su na kraju dobili 3:2, što je prva pobeda tima sa Banjice posle pet godina. Domaćina je u vođstvo doveo Gojković u 10. minutu, ali već u 26. bilo je 1:1. Strelac je bio Delimeđac. To je bio rezultat prvog poluvremena, a već u 52. minutu Sarić vraća prednost Radu. Na 3:1 povisio je Andrija Kaluđerović. Konačnih 3:2 postavio je Gigić u 82. minutu. I taj gol trenutno čini jedinu razliku između dva tima na tabeli, koji imaju po 36 bodova, samo je Novi Pazar prvi iznad, a Rad prvi ispod crte, jer je Novi Pazar prvi meč dobio 2:1, pa tako ima prednost u međusobnom duelu zbog gola u gostima.

Na samo bod od Novog Pazara i Rada je Napredak, koji je kod kuće savladao već prežaljenu Mačvu 2:0. Vojvodina je posle velike borbe savladala Zlatibor Čajetinu 2:1 i tako preskočila Čukarički na trećem mestu, dok je Zlatibor 18. sa 22 boda.

Ipak, najveće iznenađenje priredio je Metalac. On je u Surdulici slavio protiv Radnika 2:1 i to posle preokreta. Domačin je poveo golom Makarića u 23. minutu, a Mbongu je izjednačio sedam minuta kasnije. Konačnih 1:2 postavio je Maksimović u 59. minutu. Metalac je naneo prvi poraz Radniku u Surdulici u ovom delu šampionata, a poslednji put Radnik je kod kuće izgubio od Čukaričkog 16. decembra. Svakako da su Metalcu ova tri boda mnogo značajnija nego Radniku, koji sa ova tri boda ima 41 i beži pet bodova od zone ispadanja, dok je Radnik peti sa 48 bodova, bez velikih šanse da kroz ligu dođe do Evrope.