Aris gazda Soluna

REUTERS/Jon Nazca

Aris je pobedio PAOK (1:0) u velikom solunskom derbiju i najinteresantnijem susretu 12. kola grčkog šampionata.

Portugalac Bruno Gama rešio je pobednika golom sa 11 metara, u 40. minutu, na stadionu “Kleantis Vikelidis”. PAOK je pokušavao napadima u finišu da dođe do izjednačenja, međutim, nije imao ozbiljnijih prilika.

Andrija Živković je odigrao svih 90 minuta za crno-bele, Živko Živković je presedeo utakmicu na klupi.

Lider Olimpijakos “zgazio” je Lamiju u gostima – 0:6. Pogađali su Bukalakis (13), M’Vila (34), El Arabi (35), El Sudani (82), Kujpers (83) i Masuras (87). Miloš Deletić nije iskoristio penal u 64. minutu. Ceo meč za Lamiju odigrao je Lazar Romanić, istu minutažu upisao je Lazar Ranđelović, u dresu Olimpijakosa.

“Sedam plus” u duelu Smirne i AEK-a (3:4). Ansarifard (6. i 25), Garsija (19) i Oliveira (88) pogađali su za atinski tim, domaća ekipa vraćala se u igru golovima Fernandeza (8), Caburisa (66) i Baksevanidisa (90+4).

Posle nepotpunog 12. kola, Olimpijakos je na vrhu sa 28 bodova, Aris ima 26, PAOK 24, AEK 22, Panatinaikos (18). Smirna je jedanaesta sa devet poena, Panetolikos ima osam, pretposlednji AEL šest, a fenjeraš Lamija dva.