Asterasu bod u Atini

REUTERS/Miguel Vidal

Asteras se ne šali – ekipa Milana Rastavca, u 23. kolu grčkog šampionata, osvojila je bod na gostovanju AEK-u (2:2).

Sve je imao tim iz Tripolisa posle 18 minuta igre. Velikih 2:0 na svojoj strani, zahvaljujući golovima Fernandeza i Suareza, šansu da nokautira atinsku ekipu i poremeti računice favoritima u samom vrhu tabele. Nije se sa tim „složio“ Damjan Šimanski, u 40. i 68. minutu, vratio je meč u egal fazu. Do kraja nije bilo golova – AEK se bodom vinuo na drugo mesto, iz Olimpijakosa, Asteras je ostao na šestom mestu, sa šest bodova zaostatka iza Atinjana.

Vezista Nenad Krstičić ušao je na teren u 30. minutu.

Miroljubivo je završen i duel Atromitosa i fenjeraša AEL-a (1:1). Gosti iz Larise poveli su u režiji Akune, u finišu prvog poluvremena, izjednačio je Agajev u 76. minutu. Na klupi AEL-a bili su golman Vladimir Bajić i krilni napadač Radomir Milosavljević, akter na terenu u poslednjih pola sata. Bojana Matića nije bilo u zapisniku meča.

Osmi Atromitos sakupio je 38 bodova, poslednjeplasirani AEL deset.