Bingo Arđeša u Aradu

fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Arđeša slavili su u Aradu (2:1), u 18. kolu rumunske Lige 1.

Sve zanimljivo stalo je u poslednjih pola sata igre. Isključenje Benge kao da je motivisalo fudbalere Arada, u 85. minutu, Rodžer je pogodio za 1:0. Brojčano dominantniji gosti, ipak, preko Palića u 87. i Deslandesa, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, stigli su do tri dragocena boda.

Najubedljiviji trijumf upisao je Sepsi Sveti Đorđe u susretu sa Astrom (4:1). Kovač (11), Vasvari (41), Gonzales (45) i Bajrović (75) overili su trijumf „svetaca“, na suprotnoj strani Tinču je upisao autogol u finišu utakmice.

Pobednika nije bilo u duelu Univerzitatee iz Krajove i Vitorula (1:1). Domaći tim poveo je preko Papa (45), izjednačio je Artean (47).

Univerzitatea je treća sa 35, Sepsi Sveti Đorđe četvrti sa 31 bodom, sedmi Vitorul ima 23, deveti Arad 21, dvanaesti Arđeš 18, trinaesta Astra 17.