Džej Liga: Asano junior srušio Serezo u Osaki

Juja Asano
Noxthirdxpartyxsales (142904465)

Golom Juje Asana u 59. minutu, fudbaleri Sanfrećea su savladali Serezo rezultatom 2:1 i preskočili na tabeli Džej lige upravo svog današnjeg domaćina.

Prvo poluvreme zaostale utakmice 15. kola, odigrane na „Janmar“ stadionu u Osaki, donelo je uspavanku, ali je zato u nastavku usledio pravi uragan.

Domaćin je poveo u 47. minutu, preko iskusnog veziste Hiroakija Okuna, ali je tri minuta kasnije gost izjednačio. Akciju Nogamija ispratio je strelac gola, Brazilac Žunior Santoš.

Igrao se 59. minut, kad je Juja Asano sjajno reagovao posle dodavanja Santoša i doveo svoj tim u vođstvo. Ispostaviće se da je mlađi brat Takume Asana već u tom trenutku stavio tačku na ovaj zanimljiv meč.

Sanfreće je stigao do šeste pobede, pa sa 24 boda zauzima devetu poziciju, a Serezo je ostao na 22 boda, pa je pao na deseto mesto.