Džej liga: Kavasaki pred titulom, Nagoji bod u Tokiju

Kavasaki Frontale
The Yomiuri Shimbun via AP Images

Tokio i Nagoja su u jednom od derbija 30. kola odigrali bez pobednika - 1:1.

Poveli su domaći u 26. minutu golom Adailtona, posle dodavanja Leandra, ali je do poluvremena gost izjednačio zahvaljujući Poljaku Jakubu Švijerčoku (29). Bivši prvotimac Pjasta je nastavio fantastičnu golgetersku seriju i postigao osmi gol na osam mečeva.

Nagoja nije poražena u svim takmičenjima još od 15. avgusta (11 utakmica u nizu), a sa ovim bodom učvrstili su se na trećem mestu.

Vodeći Kavasaki je fantastičnom igrom u završnici savladao domaću Kašimu 2:1 i ostvario 22. pobedu. Huan je i na drugom uzastopnom meču postigao gol, za vođstvo Antlersa u 61. minutu, ali je lider šampionata izjednačio u 83. preko Jamamure. U poslednjim sekundama mladi Ten Mijagi postigao je prvi gol u Džej ligi, možda i šampionski za popularni Frontale.

Serezo je kao gost savladao Sanfreće rezultatom 1:0. Jedini gol u Hirošimi postigao je Šindo u 55. minutu.

Na tabeli vodi Kavasaki Frontale sa 72 boda iz 29 mečeva, drugoplasirana Jokohama Marinos ima 65 (29), a trećeplasirana Nagoja Grampus 54 iz 30 utakmica.