El Arabi precrtao AEK

El Arabi
REUTERS/Alkis Konstantinidis

Zahvaljujući sjajnoj partiji dvostrukog strelca Jusefa El Arabija Olimpijakos je sa 3:0 pobedio AEK u 14. kolu grčkog šampionata.

Pobednik se nazirao već posle prvog poluvremena. Crveno-beli su dominirali i stekli prednost u 13. minutu, El Arabi je iskoristio asistenciju M’Vile. Marokanski napadač na 2:0 povisio je u 69. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Valbuena, sa bele tačke, u sudijskoj nadoknadi vremena.

Srpski reprezentativac Lazar Ranđelović odigrao je poslednjih 20 minuta za Olimpijakos. Na suprotnoj strani, Nemanja Krstičić je igrao za AEK do finiša utakmice.

Asteras, na čelu sa Milanom Rastavcem, odoleo je na stadionu Panatinaikosa. Ekipi iz Tripolisa poništen je pogodak sredinom prvog poluvremena, na asistenciju iz VAR sobe.

Panetolikos je sa 2:1 pobedio OFI. Domaći tim za dva minuta, u 83. i 85, uspeo je da nadoknadni startni minus u režiji Staikosa.

PAOK je do boda u Larisi stigao u šestom minutu sudijske nadoknade vremena. Pinakasa je u 69. minutu pogodio za AEL, Vierinja je sa bele tačke doneo remi solunskom timu, čiji dres je svih 90 minuta nosio Andrija Živković. Radenko Milosavljević zamenjen je u 71, a Nikola Trujić u 83. minutu susreta. Zanimljivo, na klupi za rezerve bila su dva srpska golmana – Vladimir Bajić i Živko Živković.

Smirna je slavila u Janjini – 3:1. Sva četiri pogotka bila su delo gostujućeg tima – Lisgaras je u 7. minutu autogolom doneo prednost Janjini, usledili su rafali Smirne, u režiji Andonija (43), Joanidisa (72) i Cilulisa (83).

Olimpijakos se osamio na vrhu, sa 35 bodova, iz 13 utakmica. PAOK je treći sa 28, četvrti AEK ima 24, peti Panatinaikos 19, šesti Asteras 18. Poslednja četiri mesta zauzimaju Janjina (13), Panetolikos (11), AEL (7) i Lamija (2).