Fla-Flu remi na Marakani, sledeće subote će se znati prvak

Ostale lige - Fudbal 16. maj 20219:11 0 komentara
Flamengo Fluminense
REUTERS/Alexandre Loureiro

Fudbaleri Fluminensea i Flamenga remizirali su 1:1 u prvoj utakmici finala brazilskog šampionata karioke.

Crveno-crveni bili su bolji tokom većeg dela meča i poveli su golom Gabrijela Barbose u 18. minutu iz penala, njegovim šestim ove sezone. Prethodno je jedanaesterac skrivio Egidio startom nad Žersonom.

Ipak, Fluminense se nije predavao, izmene su dale rezultat, a upravo je rezervista Abel Ernandez u 77. minutu iskoristio jednu od retkih grešaka odbrane Flamenga.

Do kraja su obe ekipe mogle do trijumfa, ali su prilike propustili Luis Enrike i Vitinjo.

Sledeće subote, ponovo na Marakani, igra se revanš, a izvodiće se penali u slučaju remija, te će se na taj način odlučiti o prvaku države Rio de Žaneiro.