Halilović doneo tri boda Paunovićevom Redingu

Alen Halilović
Copyright: xGrahamxHuntx PSI-13678-0090

Fudbaleri Redinga zabeležili su i treću uzastopnu pobedu, pošto su na premijeri subotnjeg dela programa 9. kola Čempionšipa, savladali Midlzbro, rezultatom 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je 25-godišnji hrvatski internacionalac Alen Halilović u 55. minutu. On je uz mnogo sreće matirao golmana gostiju Lamlija, posle sjajnog dodavanja Džona Svifta. Bio je to i prvi ligaški gol Halilovića posle sedam meseci.

U završnici meča, kad se očekivalo da Midlzbro izvrši žestok pritisak ka golu domaćih, isključen je vezista gostiju Met Kruks. On je pogibeljno startovao na golmana domaćih Sautvuda, kad je ovaj ležao na travi, pa mu je sudija Benkis pokazao direktan crveni karton.

Meč je bio produžen šest minuta, ali je utakmica trajala do 101. minuta i baš u poslednjim trenucima gost je imao veliku priliku. Ipak, lopta, koju je nakon kornera udario glavom golman Midlzbroa, prohujala je pored stative.

Ekipa Veljka Paunovića je trećim vezanim trijumfom stigla do trinaestog boda i skočila u gornju polovinu tabele, dok je ekipa Midlzbroa trećim porazom na poslednja četiri meča, pala u donji dom.